Şimdi araRandevu Alın

Kablolu ve Kablosuz Oda Termostatı Montajı Nasıl Yapılır?

Termostat, sıcaklığı istenen değerde sabit tutabilen bir tür kontrol araçlarıdır. Sıcaklıktaki değişim, termostattaki duyarlı bir parçaya tesir ederek bunun elektrik veya basınç sinyali göndererek bir ısıtma veya soğutma sistemini kontrol etmesini sağlar. Termostat binalarda, su ısıtmalarda, kombilerde, fırınlarda, elektrik ütülerinde, otomobil radyatörlerinde ve önceden belirlenen sabit sıcaklığın gerekli olduğu cihazlarda yaygın olarak kullanılır.

Tasaruf sağalayan termostat 

Öncelikle elektrik tesisatı konusunda bilgi sahibi değilseniz bir kombi servisinden destek almanızda fayda var.

Kablolu Oda Termostatı montajında ilk yapacağınız işlem oda termostatını yerleştireceğiniz odanın/alanın seçimi ile başlar. Bu alan genellikle evde yaşamın en fazla sürdüğü yer olan oturma odası veya salon gibi alanlardır. Doğru ve sağlıklı bir sıcaklık kontrolü sağlamak için oda termostatları, yerden yaklaşık 1,5-2 m. yüksekliğe, hava akımının olmadığı bir noktaya ve mümkünse bir duvara montajı yapılmalıdır. Isı kaynaklarına (radyatör, kalorifer vb.) , direk güneş alan yerlere ve kapı pencere kenarlarına kesinlikle konulmamalıdır. Bu şekilde ısı alan bir noktaya konulduğunda yeterli performans elde etmeyeceğinizi hatırlatmak isterim.

Oda termostatı verdiğimiz kriterlere uygun bir yere montajı yapıldıktan sonra aşağıdaki fotoğrafta gösterilen şekilde kabloları bağlanır ve oda termostatı kısmı bağlantısı tamamlanmış olur.

Hemen hemen bütün kombilerde sonradan bağlanacak bir oda termostatı için aşağıdaki örnek fotoğrafta görülen ve kısa devre edilmiş  halde bulunan bir oda termostatı köprüsü  bulunmaktadır. Oda termostatı kullanılması durumunda,  kısa devre edilmiş olan kablonun iki ucu sökülmek suretiyle, yerine oda termostatı bağlantısından gelen kablo (min. 2×0,75 mm2 kesitli) uçları bağlanır. Böylece kablolu oda termostatı montajı  kombi tarafı bağlantısı da tamamlanır ve artık oda termostatı kullanıma hazır durumdadır.

termostatları bizden alabilirsiniz ugun fayat garantisi ücretsiz montaj

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*
You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Theme BCF By aThemeArt - Proudly powered by WordPress .
BACK TO TOP